Dom

Przemysłowe bramy – jakie są najczęściej spotykane ich odmiany

Do zabezpieczenia dużych wjazdów czy drzwi do rozmaitych budynków bardzo często wykorzystywane są bramy przemysłowe. Są one dostępne w dużej ilości rodzajów, które się od siebie różnią zarówno wielkością i wyglądem, jak również budową, zastosowanymi do produkcji materiałami czy systemem sterowania. Najprostszym rozwiązaniem, które sprawdza się w dużej ilości zastosowań, są bramy z dwoma skrzydłami. Każde ze skrzydeł jest przymocowane do ramy za pomocą mocnych zawiasów, dlatego można je zamykać i otwierać w tradycyjny sposób, bez potrzeby zastosowania automatyki.

Niezwykle funkcjonalne i praktyczne też będą bramy segmentowe, te montować można w praktycznie każdym obiekcie. Nie potrzebują one dużo miejsca, co w niejednym przypadku jest bardzo ważne, a dodatkowo charakteryzują se dobrymi termoizolacyjnymi właściwościami. Jeżeli jakiś budynek nie ma solidnej konstrukcji, to można zastosować harmonijkowe bramy.

Ich główną zaletą jest nieduża waga, a także łatwość obsługi bez konieczności wykorzystywania automatycznych urządzeń. Jeśli chodzi o materiały, to najczęściej do produkcji jest wykorzystywana stal. Ten materiał daje dużą wytrzymałość i trwałość, przy odpowiednim zabezpieczeniu jest także odporny na korozję. Jeżeli z jakiegoś powodu istotna będzie waga, to pomyśleć można o aluminium, jednak za tego typu konstrukcje trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Wszystkie rodzaje bram wyposażyć można w dodatkową automatykę pozwalającą na wygodne otwieranie, typ napędu dobiera się do danego bramy bramy i miejsca montażu.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY