Dom

Po co się stosuje maty i podkładki na stół

Stoły to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To właśnie przy nich często toczy się życie towarzyskie i rodzinne, że nie mówić o tym, że spożywa się na nich rodzinne posiłki. Wykonywane są one z różnorodnych materiałów, wśród jakich najwięcej jest drewna, ale klienci coraz częściej sięgają także chociażby po szkło. Lecz same blaty zbyt elegancko nie wyglądają, dlatego niejednokrotnie na nich się pojawiają rozmaite podkładki i maty.

Spełniają one dwie główne role. Przede wszystkim zabezpieczają powierzchnię stołu przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami. W przeciwieństwie do blatów w kuchni stoły nie są odporne na wysokie temperatury, więc stawianie na ich powierzchni na przykład czajnika lub garnka może w dłuższym okresie czasu spowodować uszkodzenie powierzchni. Różnego rodzaju podkładki dobrze również chronią przed różnego rodzaju zalaniami i zarysowaniami.

Stawiając na nich talerze nie ma ryzyka, że podczas przesuwania na powierzchni stołu zrobione zostaną jakieś rysy. Co przy miększym drewnie jak najbardziej może mieć miejsce. Nie można zapomnieć też o kwestii ozdobnej. Tego typu maty ochronne dostępne są w wielu różnych kolorach, wykonuje się je też z wielu rodzajów materiałów. Dużą popularnością cieszy się choćby bambus, ale też na wielu stołach pojawia się korek, filc czy też różnego rodzaju sztuczne tworzywa i tkaniny. Ciekawym pomysłem są maty ochronne wykonane z bezbarwnego plastiku, które mogą służyć do rozmaitych prac domowych czy majsterkowania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY