Dom

Rodzaje wypełnień do poduszek i kołder – jakie są używane najczęściej

Dobrze dobrana poduszka i kołdra ma ogromne znaczenie dla komfortu codziennego snu, dlatego też warto zadbać o ich dobrą jakość. Możliwości tu jest kilka, dużo zależeć będzie od wypełnienia, jakie zostało wykorzystane do produkcji. Takie wypełnienia można podzielić na naturalne i sztuczne, każdy taki rodzaj ma inne właściwości i parametry. Wypełnienia naturalne to głównie puch i pierze, stosowane są one od dawna, i cały czas cieszą się bardzo dużą popularnością. Materiał ten jest niezwykle lekki i sprężysty, a równocześnie gwarantuje świetny komfort termiczny.

Z tego też powodu kołdry i poduszki mające takie wypełnienie także są lekkie, a jednocześnie dają wysoką wygodę snu. Dla wielu osób istotne będzie również to, że jest to całkowicie ekologiczny produkt. Alternatywą dla pierza i puchu są sztuczne wypełnienia, a te są dostępne w paru wersjach. Wykorzystywana jest chociażby pocięta pianka i poliestrowe włókna, ale często pianka poliuretanowa producent dostępne miał będzie również inne rozwiązania.

Wypełnienia sztuczne, jeśli posiadają odpowiednią jakość, także sprawdzają się bardzo dobrze podczas snu, a dodatkowo posiadają jedną bardzo ważną zaletę. W przeciwieństwie do wypełnień naturalnych nie wywołują one reakcji alergicznych, tak więc są polecane dla osób które mają problemy z uczuleniami. Jeżeli ktoś będzie szukał takiego wypełnienia, na przykład aby zmienić w swojej poduszce, to w wyszukiwarce może wpisać hasło pianki poliuretanowe tapicerskie i przeglądnąć zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY