Jakimi sposobami pozbyć się można kun z domu

W wielu jednorodzinnych domach często mogą się pojawić jacyś nieproszeni goście. Niektórzy z nich naprawdę będą uciążliwi, i spowodować mogą różnego rodzaju szkody. Jednym z takich właśnie jest domowa kuna, jaka lubi budować swoje gniazda na strychach czy poddaszach. Niejednej osobie kojarzy się ona z miłym, sympatycznym zwierzątkiem. A w rzeczywistości to jest przebiegły i sprytny drapieżnik, obecność którego naraża właściciela budynku na duże szkody.

Kuna na strychu poważnie może zniszczyć na przykład ocieplenie czy izolację, a naprawienie tego wiąże się niejednokrotnie z wysokimi kosztami i potrzebą wykonania skomplikowanych prac. Na działanie kun narzekają także właściciele aut, bowiem przegryzają one często przewody w samochodach. Z tego też powodu jeśli ktoś dostrzeże obecność tych zwierząt, to powinien zająć się ich skutecznym odstraszaniem.

Pomysłów i sposobów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza jest wiele, lecz zdecydowana ich większość zupełnie się nie sprawdza. To na przykład dotyczy głośnego hałasu czy rozsypywania jakiś intensywnie pachnących substancji, kuny niezwykle szybko przyzwyczajają się do tego. Jako naprawdę skuteczny sposób polecić jednak można elektroniczny odstraszacz kun. Jest on złożony z cienkich kabli, które są dokładnie rozciągnięte wokół całego budynku. Przez te przewody puszczany jest prąd o niedużym natężeniu, który nie robi zwierzętom żadnej krzywdy. Jest on jednak na tyle nieprzyjemny, że po kilku próbach wejścia do środka kuny z reguły sobie odpuszczają i znajdują inne miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY