Czemu sprzedanie kamienicy będzie znacznie trudniejsze niż normalnego mieszkania

Sprzedaż dużej nieruchomości wiązać się będzie z większą ilością wyzwań niż ma to miejsce w przypadku domów jednorodzinnych czy mieszkań. Związane to jest z kilkoma rzeczami. Po pierwsze w przypadku budynku wielorodzinnego, kamienicy czy też biurowca mowa jest o znacznie wyższych kwotach transakcji. Te niekiedy mogą wynosić nawet kilkanaście milionów złotych, tak więc w takich przypadkach dochowanie odpowiedniej dokładności przy kompletowaniu dokumentów ma ogromne znaczenie.

A tych będzie co załatwienia będzie naprawdę dużo, dużo więcej niż przy zwykłych lokalach. Do tego często status takich budynków może być dość skomplikowany i potrzebujący doświadczenia prawnego, co przekroczyć może możliwości i kompetencje dużej części sprzedających. Dlatego też jeżeli chcieliby oni bezpiecznie sprzedać swoją nieruchomość, to powinni to zrobić za pośrednictwem jakiejś wyspecjalizowanej agencji.

Agencję taką bez żadnego problemu znaleźć na przykład można w internecie, po wpisaniu w wyszukiwarce hasła kupię kamienicę chorzów i przeglądnięciu zwróconych wyników. Po pierwsze dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że pracownicy agencji zajmą się wszystkimi sprawami formalnymi, jakich naprawdę będzie sporo. I to zajmą się o wiele lepiej, ponieważ dysponują oni odpowiednim doświadczeniem w prowadzeniu tego typu spraw, a oprócz tego skorzystać mogą ze wsparcia radców prawnych, architektów czy inspektorów budowlanych. Agencjom znacznie łatwiej jest też dotrzeć do ewentualnych kupców, także dzięki posiadanym kontaktom.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY