Dom

Przypodłogowe listwy – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Podłogi i ściany dają wnętrzu indywidualnego, niepowtarzalnego stylu, lecz to dodatki decydują w praktyce o tym, czy całość będzie idealnie wyglądała. A jednym z ważniejszych dodatków są przypodłogowe listwy, na jakie wiele osób specjalnie nie zwraca uwagi. Główną rolą takich listew jest zakrycie szczelin, które są obowiązkowe przykładowo przy kładzeniu gotowych desek czy paneli.

Dzięki temu nie będzie widać tych mało ładnie wyglądających szpar, a także nie będzie się w nich gromadził brud. W listwach często kładzie się różnego rodzaju okablowanie, na przykład do telewizji czy internetu, sporo ich modeli posiada specjalne miejsca do takich celów. Lecz funkcjonalność i względy praktyczne to nie jest wszystko, istotne jest też to, żeby założone listwy ładnie wyglądały, uzupełniając wystrój pomieszczenia.

Z tego też powodu przy ich wyborze warto zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności duże znaczenie ma materiał, z którego listwy korner venezia są wykonane. Aktualnie najbardziej popularne są listwy zrobione z tworzyw sztucznych i MDF. Nie kosztują one zbyt wiele, a duża ilość wzorów i kolorów pozwala dopasować je do kolorystyki podłóg i ścian. Przy listwach zrobionych z MDF nie ma potrzeby stosowania narożników, gdyż można je przycinać pod odpowiednim kątem. Pomysłów na dobór kolorów jest co najmniej kilka. Jeszcze do niedawna najczęściej dopasowywało się kolor listew do koloru podłogi albo ścian, tak aby całość tworzyła jednolitą całość.

Lecz coraz częściej stosuje się zasadę kontrastów, przez co ten element jest naprawdę widoczny, jednocześnie się przy tym prezentując nowocześnie i elegancko. Warto zwrócić również uwagę na wysokość listew. W niższych wnętrzach powinny mieć one maksymalnie do 8 centymetrów, bo w przeciwnym wypadku będą ciężko wyglądały. W pomieszczeniach wysokich pozwolić sobie można nawet na listwy 10-centymetrowe. Jeżeli ktoś nie będzie wiedział, jakie listwy ma kupić, to odwiedzić powinien jakiś dobry Korner sklep i poprosić w nim o pomoc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY