Plac budowy hali – stalowa versus namiot

Tu i ówdzie przeprowadzane są budowy. Buduje się duże hale, jakie mają służyć jakimś celom. Nieraz są to na przykład hale targowe. W wielu miastach i Polski i w miastach zagranicznych są gigantyczne i znane w całym kraju hale, na jakich przeprowadza się transakcje sprzedaży. Są to tak zwane hale handlowe. Taka hala jest najczęściej zadaszonym gigantycznym terenem. Na ogół są to hale wielkopowierzchniowe.

Konstrukcja tego typu hal nie jest zbyt karkołomna. Niewątpliwie nieodzowne jest dostosowanie się do przepisów prawa budowlanego, konieczne jest stosowanie wszelakich zasad budowlanych. Taka hala ma być bezpieczna. Równocześnie w halach tego typu przebywa dużo osób, w pewnych momentach nawet wiele tysięcy ludzi. Osoby, które pracują na halach, jakie spędzają na nich dużo godzin dziennie, które w takich halach handlowych robią zakupy muszą czuć się bezpiecznie. A o takie bezpieczeństwo należy zadbać już w chwili budowania hali.

Konieczne jest posiadanie właściwego projektu. Projektowaniem hal absorbują się architekci. Takie hale przemysłowe czy hale namiotowe do wynajęcia projektowane są trochę inaczej niż na przykład budynki mieszkalne. Różnica polega w głównej mierze na tym, że hale są budynkami wielkopowierzchniowymi. W takich halach umiejscowione są na przykład galerie handlowe. Konieczne jest ustalenie czemu ma służyć taka hala, do jakich celów będzie używana. Niejednokrotnie cel przeznaczenia wyznacza generalny wykonawca i to on jest głównym inwestorem. Hale są okazałą, w większości wypadków stalową konstrukcją.

Konieczne jest wybitnie dokładne łączenie wszystkich elementów takiej konstrukcji hali. Jest to praca ciężka jednakże dosyć ekspresowo widać efekty budowy hali. W szeregu przypadków budowa hali fachowcom absorbuje zaledwie kilka tygodni. Oczywiście dużo zależy od techniki budowy, od metod użytkowanych w czasie budowania hali, lecz także i od tego, czemu taka hala ma służyć. Jeśli jest to hala tak zwany hangar wówczas postawienie jej absorbuje niedużo czasu. W kilka tygodni zostaje wystawiony budynek, w obszernej mierze wykonany ze stalowej konstrukcji, w jakim będzie odbywał się na przykład handel.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY