Parę ciekawych inspiracji na pomysłowy remont domu albo mieszkania

Pomysły na wykończenie mieszkania albo domu są nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest znanych praktycznie każdemu, ale niektóre wcale nie będą popularne. A przecież one mogą albo w znaczący sposób polepszyć komfort użytkowania danego budynku, albo zapewnić atrakcyjny, niebanalny wygląd.

Do pierwszej z tych grup z pewnością zalicza się hydroizolacja. O ile przy fundamentach używa się jej zawsze, o tyle wiele osób przy remoncie łazienki nie decyduje się na nią. Nie ze względu na koszty, bo w skali całego wykończenia te będą stanowiły malutki ułamek całości, ale po prostu z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie jest przydatne. Położenie warstwy izolacyjnej w miejscach które są narażone na wilgoć, takich jak okolice wanny czy brodzika zabezpieczy przed możliwością przeciekania i wszystko dokładnie uszczelni.

Za to do elewacji budynków w miejsce zwykłych tynków mineralnych można użyć desek z drewna. Deska elewacyjna to ogromna ilość kolorów i wzorów, dzięki czemu można ją bez problemów dopasować do własnego domu. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako element dekoracyjny przy oknach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne z reguły wykonuje się z naturalnego drewna.

Dzięki wybieraniu odmian wykazujących dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i używaniu zaawansowanej impregnacji deski takie wytrzymają długi okres czasu w idealnym stanie. A jeszcze jedną zaletą jest łatwy i szybki montaż.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY