Jakie funkcje i parametry posiadać powinien wideodomofon

Mieszkańcy domów mieszkalnych rezygnują coraz częściej z klasycznych domofonów montując wideodomofony. Różnice cenowe nie są duże, a sprawdzenie kto właśnie stoi przy wejściu nie tylko będzie dużo wygodniejsza, ale również polepsza bezpieczeństwo. Typowy wideodomofon jednorodzinny jest złożony z przynajmniej dwóch głównych elementów, lecz zależnie od wersji mogą pojawić się dodatkowe.

Pierwszą z nich jest jednostka sterująca, wyposażona w wyświetlacz z kilkucalowym ekranem. Dzięki odpowiednio dużej ilości pikseli można bez żadnego problemu rozpoznać dzwoniące osoby. W związku z tym że jednostka sterująca z wyświetlaczem musi zostać przykręcona w jednej lokalizacji, to przy dużym domu praktyczną opcją może być pilot, którym da się sterować otwieraniem bez potrzeby ruszania się z fotela.

Całkiem nowe możliwości mają urządzenia dysponujące obsługą sieci bezprzewodową. Przy takich modelach jest możliwe sterowanie wszystkim przy użyciu specjalnej aplikacji na smartfona, bez potrzeby bycia w mieszkaniu. Jednym z najpopularniejszych tego typu modeli jest wideodomofon eura, bardzo chętnie kupowany przez wymagających klientów. Drugą istotną częścią tych urządzeń jest jednostka zewnętrzna, montowana przy wejściu.

Moduł ten jest wyposażony w niewielką kamerę, z jakiej obraz przy pomocy sieci wi-fi lub przewodów dostarczany jest do domu. Dla posiadaczy domów bliźniaczych ciekawym rozwiązaniem będzie też wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu sprawdzi się doskonale w przypadku, gdy jest tylko jedna brama wejściowa i dwa niezależne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY