Dom

Opony do wózków widłowych – jak je prawidłowo wybrać

Wózki widłowe są powszechnie używane w rozmaitych magazynach czy halach produkcyjnych. Za ich pomocą można przewozić duże, ciężkie rzeczy, a także przy pomocy wysięgnika ustawiać je na dużej wysokości. Wózki widłowe występują w wielu wersjach, różniących się na przykład odmianą stosowanego napędu. Różne są także opony stosowane w takich wózkach, a jest to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia.

Niektóre modele wózków pozwalają na zamontowanie tylko jednej odmiany opon, przy innych jest większa elastyczność. Najbardziej popularne i najtańsze są pneumatyczne opony. Charakteryzują się one uniwersalnością i praktycznością, dzięki czemu instalowane być mogą praktycznie w każdym tego typu pojeździe. Są one dostępne w dwóch wersjach, czyli diagonalnej i radialnej, a wybór konkretnego typu będzie uzależniony od charakteru i miejsca pracy. Dużą zaletą tego rodzaju opon jest ich niska cena zakupu i wysoki poziom uniwersalności, lecz wiąże się to z nieco niższą wytrzymałością na przebicia.

Z tego też powodu w takich miejscach, w jakich ryzyko związane z przebiciem jednak będzie większe, lepiej jest zastosować opony pełne. Ze względu na to, że one nie mają w środku powietrza, to ich odporność na mechaniczne uszkodzenia będzie znacznie większa. Jednak ta odmiana opon charakteryzuje się znacznie mniejszą amortyzacją, co w niektórych przypadkach spowodować nawet może uszkodzenie ładunku. Dużo na temat wyboru opon można będzie znaleźć w internecie, można w wyszukiwarce wpisać hasło opony do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć zwrócone wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY