Niezawodne piece do topienia metali kolorowych

Niezawodne piece do topienia metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 idealnie sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest za duża w laboratorium. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Dla kupujących udostępnione są wersje współpracujące z tyglami ceramicznymi a także wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej pięćdziesiąt ml.

Charakterystyka techniczna urządzeń podana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i sugeruje, że warto w takie piece się zaopatrzyć pod spodziewane zastosowanie. Niewielkie straty mocy mają przełożenie w zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na maksymalne oraz zautomatyzowane dostosowanie mocy maszyn do zmieniających się cech wsadu. Duża sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają niewielką masę oraz niewielkie rozmiary.

Dlatego nawet wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się świetnie. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, czyli można przystosować do pewnych czynności. Można także korzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Zleceniodawcy chwalą to, że świadczenia są wykonane zgodnie z ich wymaganiami. Opis usług zaprezentowany jest na witrynie firmy. Przedsiębiorcy są każdorazowo usatysfakcjonowani.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: duża bezawaryjność, duża produktywność, duża efektywność w przetwarzaniu energii, możliwość automatyzacja procesów, prosta obsługa, operowanie temperaturą, kompaktowa budowa, małe gabaryty, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz opcja użycia wybranych funkcji, zależnie od wymagań przedsiębiorcy. Ze względu na to, że są to piece na tyle dokładnie zaprojektowane, można liczyć na ich sprawne funkcjonowanie. Wskazana firma stale podąża za oczekiwaniami zleceniodawców w zakresie wykonywanych pieców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY