Dom

Na co zwracać uwagę przy zakupie okien do mieszkania

Jeżeli ktoś stoi przed potrzebą wymiany okien w mieszkaniu, to powinien się dobrze zastanowić nad tym, jakie wybrać. Na naszym rynku jest wiele różnych modeli, różniących się parametrami oraz ceną, i należy takie zakupy dobrze przemyśleć. Przede wszystkim do sprawdzenia będzie podstawowy parametr, którym jest współczynnik cieplnej przenikalności. Im ma on niższą wartość, tym dane okno będzie szczelniejsze, a tym samym będzie potrzebna mniejsza ilość energii cieplnej do ogrzania wnętrza.

W skali wielu lat będzie to miało przełożenie na znaczące obniżenie wydatków za grzanie, dlatego też faktycznie warto trochę dołożyć i wybrać model o większej szczelności. Jeżeli ktoś ma mieszkanie w jakimś ruchliwym miejscu, to sprawdzić też powinien dźwiękoszczelność, przyda się to jeśli będzie chciał mieć ciszę w domu. Następną ważną kwestią jest materiał, z którego wykonane zostały okna. Jeszcze do niedawna największą popularnością się cieszyły okna PCV, doceniane ze względu na wysoką trwałość przy jednocześnie atrakcyjnej cenie.

Ostatnio z powrotem do łask wracają modele zrobione z drewna, a także ostatnia nowość to znaczy okna drewniano-aluminiowe. Do przeglądnięcia także będą różnego rodzaju technologiczne nowinki, jakie okna drewniano-aluminiowe wstawia do swoich wyrobów. Przeważnie będzie się to wiązało z jakąś dopłatą, ale przecież takie okna kupuje się na długie lata. Z tego też powodu faktycznie tego typu decyzję należy odpowiednio przemyśleć, aby nie żałować potem niewłaściwego wyboru.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY