Klapy rewizyjne – w jakich miejscach się je wykorzystuje

W chyba każdy budynku jest rozmieszczonych dużo różnych instalacji, do których konieczny będzie odpowiedni dostęp. Na przykład w przypadku instalacji wodnej czy CO najczęściej będzie potrzebna możliwość sprawdzenia liczników czy zakręcenia zaworów. Najczęściej miejsca takie widoczne w pomieszczeniu nie są, tylko w jakiś sposób się je zasłania. Idealnie sprawdzają się w tej roli najróżniejsze rewizyjne klapy, jakie oferowane są w wielu różnych kształtach i wielkościach.

Najczęściej taka Klapa rewizyjna jest złożona z dwóch głównych elementów, czyli obudowy oraz drzwiczek. Obudowy takich klap są przeważnie produkowane ze stali, tworzyw sztucznych czy aluminium. Stal ma dużą wytrzymałość i sztywność, lecz jeżeli element taki miałby być montowany w jakiś wilgotnych pomieszczeniach, to trzeba zadbać o jego odpowiednią ochronę przed rdzą.

W niektórych przypadkach konieczne będzie użycie klap wykonanych z kwasoodpornej stali, dzięki czemu będą one w stanie wytrzymać warunki panujące w danym miejscu. Kolejnym ważnym parametrem jest ogniowa odporność. Jeśli coś takiego będzie potrzebne to są na rynku dostępne modele spełniające normy w tym zakresie. Z uwagi na różnorodne zastosowanie klapy ei60 są oferowane w dużej ilości rozmiarów, u części producentów można je zamówić według własnej specyfikacji. Drzwiczki z reguły malowane są na jeden z wybranych kolorów z palety RAL, ale pomalować je też można inną farbą albo przykleić na nie tapetę lub płytki.

+Tekst Reklamowy+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY