Kilka porad na temat wyboru huśtawki do ogrodu

Właściciele ogrodów mają wiele opcji na ich zagospodarowanie. Jednym z ciekawszych, a na pewno bardzo praktycznych pomysłów, jest postawienie huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to świetne miejsce na odpoczynek, huśtając się można poczytać książkę, zwyczajnie się polenić, a nawet uciąć drzemkę. Wybór najlepszej huśtawki będzie uzależniony od kilku rzeczy. Po pierwsze ważna jest ilość miejsca w ogrodzie.

Jeżeli powierzchnia ogrodu nie zalicza się do największych, to raczej należy zrezygnować z większych wersji. Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku osób może mieć długość nawet 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja zajmować będzie spory obszar. Należy także wziąć pod uwagę sposób montażu.

Przy większych modelach zaleca się, aby były one stawiane na twardej powierzchni, przykładowo takiej jak jak beton, żwir czy słupy. Następną rzeczą, o którą należy zadbać, będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Mimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać zwyczajnym urządzeniem, na jakim ciężko sobie zrobić krzywdę, to jednak nie do końca tak jest. Jeżeli pod wpływem ciężaru kilku użytkowników coś popęka, to taka usterka zakończyć się może czymś poważnym. Dlatego ważne jest maksymalne obciążenie.

Powinno być ono minimum 10 procent wyższe od całościowej masy korzystających ze sprzętu osób, ale jeżeli będzie jeszcze więcej, to tym lepiej. Przy czym trzeba sprawdzić dokładnie nie tylko na sam stelaż, ale również cały osprzęt, to znaczy liny, łańcuchy, sprężyny oraz tuleje. Każda z wymienionych części będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale też o tym, jak długo na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY