Jakie płytki podłogowe najlepiej się sprawdzą w łazience

Wybranie najlepszych łazienkowych płytek wcale nie należy do łatwych rzeczy. Wiele osób zamawiając hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów przede wszystkim swoją uwagę zwraca na wzór i kolor. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo przecież łazienkę urządza się na długie lata, i ułożone tam plytki drewnopodobne po prostu mają się podobać. Lecz w czasie zakupu należy także zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, o których większość ludzi zapomina.

Aktualnie wybór płytek łazienkowych naprawdę jest ogromny. Oprócz typowych rozmiarów klienci coraz częściej wybierają płytki o dużych gabarytach, które wyglądają naprawdę nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy standardowych wymiarach. Lecz moda skręca także w przeciwnym kierunku, niezwykle interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe.

Wkomponowane w odpowiedni sposób na poszczególne ściany prezentują się naprawdę niesamowicie, chociaż należy sporo się natrudzić przy ich układaniu. Przy płytkach podłogowych niezwykle istotną rzeczą jest stopień antypoślizgowości, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczne użytkowanie. Warto się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeżeli płytki kładzione będą w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wspominane parametry większego znaczenia nie mają gdy kupowana jest glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY