Dom

Jak stół będzie odpowiedni do jadalni

Wybór najlepiej pasującego stołu do jadalni czy salonu jest uzależniony od paru rzeczy. W pierwszej kolejności spore znaczenie mieć będzie ilość powierzchni w pomieszczeniu, gdyż to będzie też bezpośrednio wpływać na wymiary stołu. Trzeba bowiem zapewnić co najmniej 60 cm luźnej przestrzeni na wysuwanie krzeseł, ale też i około 40 cm blatu, tak żeby się na nim wygodnie zmieścił komplet naczyń.

Oczywiście jeżeli ktoś będzie dysponował kuchnią o niedużej powierzchni to może nie trzymać się tych wytycznych, ale o wygodzie i komforcie raczej wtedy nie będzie mowy. Kolejną istotną sprawą jest kształt stołu. Największym zainteresowaniem obecnie cieszą się typowe prostokąty, lecz spora ilość kupujących także się decyduje na drewniany stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe mają tę zaletę, że dużo korzystniej wizualnie wyglądają w mniejszych wnętrzach, a jednocześnie zapewniają dużo wygody i funkcjonalności. Na pewno warto też zastanowić się nad mechanizmem rozkładania czy rozsuwania. Taki okrągły stół rozkładany w wersji złożonej nie będzie zajmował dużo miejsca, a jeżeli okaże się to potrzebne, to błyskawicznie można będzie go wydłużyć. Jeśli chodzi o materiały, to różne możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Uniwersalne i ponadczasowe jest drewno, nie tylko prezentuje się ono elegancko, lecz również gwarantuje dużą trwałość. Do bardziej nowoczesnych wnętrz wybrać też można któryś z modeli wykonanych ze szkła, z nogami z metalu. Bardzo oryginalnie i ciekawie prezentują się też stoły wykonane z żywicy i drewna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY