Waga laboratoryjna – na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Jednym z najważniejszych urządzeń, które spotyka się w praktycznie każdym laboratorium, są rozmaite wagi. Zależnie od rodzaju realizowanych badań będą one miały różny poziom dokładności. Czasami potrzeby pod tym względem będą naprawdę wysokie, dlatego też bardzo dużą rolę odgrywa to, jakie urządzenia się do tego zakupi.

Przede wszystkim najistotniejszym aspektem podczas wyboru będzie wymagana dokładność i precyzja. A te są uzależnione od tak zwanej rozdzielczości wagi, czyli minimalnej różnicy mas, jakie mogą być zmierzone. Precyzja sprzętu będzie uzależniona od konkretnych potrzeb placówki, pamiętać jednak trzeba że dokładniejsze wagi ohaus będą się też wiązać z potrzebą przeznaczenia większej kwoty na ich zakup. Kolejnym ważnym parametrem technicznym, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru, będzie zakres mierzonych mas. To w wielu przypadkach jest bardzo ważne, a klienci często zapominają o tym wyłącznie się skupiając na dokładności.

Czasami do mierzenia mogą też być lekkie, ale duże objętościowo materiały czy próbki, i tu z kolei przyda się to, żeby waga posiadała konstrukcję na to pozwalającą. Niezwykle istotne będzie, aby się upewnić czy konkretne urządzenie jest sprzedawane z certyfikatem kalibracji. Taki certyfikat potwierdza, że waga została prawidłowo wykonana i zaprojektowana, i co najważniejsze że będzie spełniać wszystkie wymagania techniczne. Sporo wag jest wyposażonych w dodatkowe funkcjonalności, w niejednym przypadku mogą się one bardzo przydać podczas codziennej pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY