Dom

Skup i renowacja kamienic – jak wyszukać firmę, która oferuje takie usługi

Na rynku nieruchomości w naszym kraju kamienice budzą spore emocje. Przede wszystkim transakcje sprzedaży są na naprawdę wysokie kwoty, przewyższające wielokrotnie wartość zwykłych domów czy mieszkań. Ale jeszcze całkiem niedawno opinię publiczną rozgrzewały informacje o najróżniejszych nieprawidłowościach, które umożliwiały przejęcie takich nie zawsze zgodnie z prawem. Ale to był jedynie niewielki odsetek wszystkich transakcji, bo cała reszta odbywała się w pełni prawidłowo. Obecnie tym się zajmuje dużo najróżniejszych firm, które takie kamienice skupują, a niejednokrotnie je odnawiają potem.

Wyszukanie takiej firmy nie będzie problemem, bo można do tego celu wykorzystać internet i przejrzeć ogłoszenia takie jak sprzedam kamienicę warszawa. Przy wyborze firmy pasuje zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim dobrze, aby miała ona odpowiednie doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu transakcji, oraz współpracowała z dobrymi prawnikami.

Jest to o tyle ważne, że z reguły sytuacja prawna takiej nieruchomości jest dość skomplikowana, i trzeba mocno uważać aby nie popełnić jakiejś pomyłki. Dlatego odpowiednia prawna pomoc będzie tu konieczna, zarówno jeżeli będzie chodziło o wyjaśnianie wszelkich wątpliwości, jak też przygotowanie wszystkich koniecznych dokumentów. Następną istotną kwestią będzie to, jakie plany będzie miał wobec budynku nowy właściciel. Sporo firm po zakupie zajmuje się odnowieniem kamienicy, dążąc do tego, jak ona wcześniej wyglądała.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY