Dom

Jak wybrać dobre, sprawdzone biuro pośrednictwa nieruchomości

Wiele osób kupując albo sprzedając swoje mieszkanie decyduje się na skorzystanie z usług jakiegoś biura nieruchomości. Rzecz jasna nie za darmo, bowiem od każdej atrakcji każde takie biuro pobierać będzie jakąś prowizję, która przeważnie wynosi około trzech procent. Lecz u wielu osób współpracowanie z takimi biurami będzie budzić wiele kontrowersji i emocji, szczególnie jeżeli ktoś miał z tym trochę niemiłych wspomnień. O co w gruncie rzeczy nie jest wcale tak trudno, gdyż czasem się słyszy o naprawdę różnych historiach, niekoniecznie pozytywnych.

Z tego też powodu zanim się podpisze umowę o współpracy, to warto na parę istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę, tak aby później nie rozczarować się tym. Przede wszystkim ważne będą umiejętności i doświadczenie agentów pracujących w takim biurze. Ten zawód będzie bowiem wymagał szerokiej wiedzy z wielu obszarów, co umożliwi wyszukanie lokalu pasującego klientowi oraz bezpieczne przeprowadzenie transakcji.

Tak więc agenci muszą bardzo dobrze znać przepisy, które aktualnie obowiązują, lecz również i kwestie związane z aspektami technicznymi czy marketingiem. Sporą część takich wiadomości można uzyskać z internetu czy książek, lecz część zdobyć można jedynie poprzez doświadczenia płynące z przeprowadzanych transakcji. Ale pamiętać należy o tym, że ta wiedza i doświadczenie niekoniecznie przekładać się będą na jakość obsługi klientów. A to można na przykład sprawdzić czytając opublikowane w internecie opinie, jakie są do znalezienia w mediach społecznościowych albo wizytówkach firmy.

Do tego typu opinii należy jednak podchodzić dość ostrożnie, gdyż nie wszystkie rzeczywiście są pisane przez klientów. Dużo powiedzieć też może pierwsza rozmowa, w czasie której agent powinien dowiedzieć się wielu rzeczy na temat oczekiwań związanych z nieruchomością. A następnie przedstawić plan działania, którego głównym celem będzie skuteczne zakończenie oczekiwanej transakcji. Jeśli chodzi o ceny, to w zasadzie każde biuro nieruchomości koszalin będzie je miało na podobnym poziomie, ale oczywiście zawsze można spróbować negocjacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY