Jak dopasować komodę do stylu?

Aranżując domowe wnętrza powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na to, by poszczególne meble i dekoracje były idealnie ze sobą skomponowane i dopasowane do stylu wykończenia pomieszczeń. Oczywiście dotyczy to również komody, czyli mebla, który znajduje się w większości domów i mieszkań. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim funkcjonalności i wszechstronności, ponieważ bez obaw możemy wykorzystywać komodę w różnych pomieszczeniach oraz pod kątem różnych potrzeb. Warto zastanowić się jednak nad tym, jak dopasować komodę do danego stylu aranżacyjnego.

W klasycznych i eleganckich wnętrzach doskonale sprawdzą się solidne meble, które powstają z litego drewna lub z wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych i eleganckiego forniru. Ciemny brąz lub czerń doskonale sprawdza się w prestiżowych salonach lub sypialniach oraz w bogato zdobionych wnętrzach. W bardziej nowoczesnych aranżacjach warto postawić na lżejsze meble, które są bardziej subtelne.Tu również dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane modele, ale z reguły są w jaśniejszych kolorach lub nawet białe, gdy mówimy o stylu romantycznym lub glamour.

Jakie jeszcze komody warto sprawdzić?

Zdecydowanie drewniane komody to najpopularniejszy wybór wśród konsumentów. W nowoczesnych wnętrzach możemy spotkać meble, które wykończono na wysoki połysk lub delikatnymi fornirami z metalowymi zdobieniami. Wpływ na styl komody ma również jej dekoracja, dlatego na to również zwracajmy uwagę. Ułożenie poszczególnych elementów na frontach lub estetyczne gałki do szuflad i szafek podkreślają styl danego mebla i powinien on być spójny z aranżacją wnętrza, a którym jest użytkowany.

Od pewnego czasu możemy również na rynku spotkać komody, które w całości wykonane są z metalu. To bardzo nowoczesne i minimalistyczne projekty, które powstają w zgodzie z kanonem stylu industrialnego. Takie komody świetnie odnajdują się w loftach i innych surowych wnętrzach. Jeżeli jednak nasze wnętrze jest bardziej klasyczne lub nowoczesne to koniecznie zwróćmy uwagę na uniwersalne i estetyczne komody wykonane z drewna w określonej kolorystyce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY