Blachy i blachowkręty – znakomite połączenie

Blachy znajdują wykorzystanie w lokalizacjach nadzwyczaj narażonych na nieprzydatne działanie środowiska naturalnego. Najczęstszym przeznaczeniem tego rodzaju blachodachówek jest obicie dachów, w związku z czym blachy te nieustannie stykają się z wodą, wiatrem, śniegiem, gradem oraz słońcem. By zapobiec niszczeniu dachów, należy realizować ich regularną konserwację. Każdego typu blachy mają inne oczekiwania w tym zakresie.

Uczciwy i troszczący się o dobro konsumenta dystrybutor bezwzględnie ma obowiązek umieszczać informacje dotyczące technicznych wymogów blach w paczkach, w których blachy są dostarczane konsumentowi – tam jest również informacja, jakie blachowkręty stosować. Oczekiwania te obejmują wzorce rozładunku, instalacji, gromadzenia oraz konserwacji. Aby blachy służyły przez długie lata jako bezpieczne oraz szczelne pokrycie dachu, należy dokładnie respektować dokładnych zarządzeń producenta, a w razie jakichkolwiek niepewności w zakresie eksploatacji dachu skontaktować się z nim bezpośrednio, żeby zdobyć szczegółowe wiadomości.

Dachy wykonane z blach są wielce narażone na działanie niesprzyjających składników środowiskowych. Niszczyć je może słońce, deszcz, wiatr, a też znajdujące się w powietrzu materiały chemiczne oraz mchy i porosty. Na obecność tych dwóch minionych nieraz skarżą się użytkownicy dachów. Rozwój porostów oraz mchów nie wynika jednakże z niedostatecznego wyboru pokrycia dachu. Z blach udaje się je niebywale ekspresowo usunąć.

Porosty oraz mchy pojawiają się w większości wypadków na zacienionych obszarach dachu, np. na północnej połaci dachu czy też w cieniu drzew. Aby je usunąć, najlepiej jest wykorzystywać specjalne środki przeciwko porostom. Należy nim spryskać blachę przy przeznaczeniu odpowiednich środków ostrożności. Bez jakiegokolwiek ale trzeba pamiętać o tym, że są to substancje wysoce toksyczne, w związku z czym warto zabezpieczyć rury oraz rynny. W razie jakichkolwiek problemów z eliminowaniem mchów z blach należy skontaktować się z producentem czy też profesjonalnymi monterami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY